Om oss



Vår passion är att skapa de coolaste minihusen till ett värdigt pris. En tidlös design och en evigt elegant vibb. Basen är i Sthlm men vi verkar över hela Skandinavien. Vi är stolta över att produktionen sker i Europas ledande fabrik inom containerhus. Vilket ger ett hållbart samt långsiktigt perspektiv både på husen vi levererar och relationerna vi skapar.


Husvisningar


Passa på och upplev den särskilda känslan i Container Cribs hus med rena former, edgy design och robusta material. Kom gärna förbi oss på Nybygget i Arlandastad, Sveriges ledande husexpo. Vi har en Container Crib 15 Black edition där. Till vintern 2020 kommer vi även få in en Crib 30 Suite i Steel edition.

Öppettider Nybygget: Ons 14-19, Lör o Sön 11-16, www.nybygget.se

Har ni inte möjlighet dessa tider så går det bra att boka möte med oss när det inte är öppet för allmänheten. Vi är flexibla och gör även hembesök.

team

Johan Uller
VD/ Grundare
johan@containercrib.se

0735-26 55 96

Sofia Seving

Försäljning/ Utveckling sofia@containercrib.se

0724-51 39 75

Carl henrik Hellqvist
PR/ Copywriter
ch@containercrib.se

Carl Brolin
Fotograf/ AD
carl@containercrib.se
Staffan seving
Konstruktör
staffan@containercrib.se

Jennie sørensen
Danmark
jennie@containercrib.se

Kasper Kristensson
Norge
kasper@containercrib.se

Hanna Wallgren
Admin
hanna@containercrib.se

NYHETSBREV


Anmäl er gärna till nyhetsbrevet för att ta del av senaste nyheter och erbjudanden.

 

Container Crib Scandinavia AB

Nybygget 101, Arlandastad